Első válogatottság: 2006 április 4. Kristiansand Norvégia ellen.
Magasság: 171cm
Súly: 71kg
Mezszám: 19
Poszt: beálló
Becenév: Piros
Sikerei: Kétszeres OSB bajnok, Hármoszoros IFI Bajnok, Junior VB 4 helyezett(2005),Junior EB 4. helyezett (2006) Magyar Bajnok és Kupagyőztes, EHF kupa ezüstérmes,EHF kupagyőztes (2006), Magyar Bajnoki ezüstérmes (2006, 2009), Magyar Kupa bronzérmes (2006), Magyar Kupa ezüstérmes (2007), Magyar Bajnok (2007), Olimpiai 4. helyezett (2008), KEK győztes (2010,2011)
Hírek
Hírek : Nagyszerű gálával búcsúztatták a kézilabdások a 2007-es évet
Nagyszerű gálával búcsúztatták a kézilabdások a 2007-es évet
2007.12.30. 22:16
Az esemény fő műsorszáma a Kelet – Nyugat összecsapás volt, ahol utóbbi együttes 38-37-re diadalmaskodott
Az E.on kézilabdagála keretében díjazták az év legjobb kézilabdázóit. A programban szerepelt még ügyességi verseny, valamint több mérkőzés is. A fő műsorszám, a Kelet – Nyugat összecsapás látványos játékot és 38-37-es nyugati sikert hozott.
Mirkó István
Nem az eredmény, a jó hangulat volt a fontos
Nagyszerű évbúcsúztatót tartottak a kézilabdások, az év utolsó nagyszabású eseményére, az E.on kézilabdagálára a budapesti Syma Sport- és Rendezvényközpontban került sor.
A gála keretében megmérkőzött egymással a sportági szponzorok és az újságírók együttese, a mérkőzést előbbi együttes nyerte büntetőkkel. Ezt követte az E.on olimpiai csapat összecsapása a médiaválogatottal. Előbbi együttest Faragó Tamás, utóbbit Rátgéber László vezette. Felléptek ismert személyiségek, mint például Fábián László, Kovács „Kokó” István, Szécsi Zoltán, Zsivoczky Attila, illetve Gundel Takács Gábor, Nacsa Olivér vagy Noszály Sándor. A mérkőzést végül az olimpikonok nyerték 40-35-re.
Sor került egy ügyességi versenyre, amelyben öt kézilabdázó mérhette össze tudását a különböző labdajátékokban. Természetesen ezek között volt a kézilabda is, mindkét szélről, mindkét átlövőhelyről, valamint büntetőből is be kellett venni a kaput. Utána következett a kosárlabda, ahol szintén büntetőt, valamint ziccert kellett a kosárba juttatni. Ezután labdarúgás következett, ott kapuravezetés után kellett a labdát a gólvonalon túlra juttatni.
A kézilabdázók közül Nagy László bizonyult a legügyesebbnek, Nagy László 11 pontot szerzett, megelőzve ezzel Császár Gábort (10), Tombor Csabát (9), Halász Mátét (8) és Görbicz Anitát (7).
Megválasztották az év legjobb férfi kézilabdázóját (Puljezevics Nenad), az év legjobb női játékosát (Görbicz Anita), valamint az év juniorkorú kézisét (Zácsik Szandra). A közönségdíjat Pálinger Katalin kapta.
A gála fő rendezvénye a Kelet – Nyugat összecsapás volt. A játékosok a szépségre, a látványosságra helyezték a hangsúlyt, ez is közrejátszott abban, hogy a negyedik percig kellett várni az első gólra, ezt Szucsánszki Zita szerezte.
Közel öt és fél percet kellett várni az első nyugati gólra, de hiába egyenlítettek ki Görbiczék, a keletiek újra elmentek kettővel. A csapat megbízott edzője, Kökény Bea időt kért, és ez hatott, mert főleg Dokics és Görbicz találataival sikerült a fordítás.
A mérkőzés bővelkedett a látványos gólokban, egy ízben Görbicz Anitát felemelték csapattársai, és ő így lőtt a hálóba, majd Dokics a kapunak háttal állva úgy tett, mintha a lába között akarná ellőni a labdát, de végül a feje fölött emelt a hálóba…
Még Pálinger is eredményes volt az első félidőben, 18-13-as nyugati vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.
A második játékrészt jóval gólerősebben kezdték a csapatok, az első hat percben tízszer is megzördültek a hálók. A nyugatiak biztosan tartották vezetésüket, négynél sokáig nem tudtak közelebb jönni a keletiek. Tíz perc után a kézilabdameccs egy időre kispályás futballra váltott át, és a játékosok megmutatták, hogy akkor sem jönnek zavarba, ha lábbal kell érinteni a játékszert.
A végén Herr Orsolya és Hornyák Ágnes helyet cserélt, a kapus előrement, és gólt szerzett, a mezőnyjátékos pedig beállt a kapuba, és volt bravúrja is. A meccset végül Nyugat csapata 38-37-re nyerte, de itt a vesztesnek sem volt oka szomorkodni…